Menu

Jaka dieta na hemoroidy?

Z kategorii: Leczenie, O hemoroidach

Pieczenie, świąd oraz ból w okolicy odbytu? Jeśli odczuwasz takie właśnie dolegliwości to znak, iż dopadł cię wstydliwy i bolesny problem, czyli hemoroidy zwane również guzkami krwawniczymi. W kanale odbytu znajdują się specjalne sploty naczyniowe ułatwiające wydalanie stolca, jednak w sytuacji, gdy stosowana jest nieodpowiednia dieta, a także nieprawidłowa higiena miejsc intymnych zaczynają pojawiać się problemy. Czym jednak są hemoroidy i jak powinna wyglądać dieta przy hemoroidach zewnętrznych?

Cała prawda o hemoroidach

Hemoroidy to uwypuklenia błony śluzowej, które znajdują się w kanale odbytu, wspomagając pracę odbytnicy. Okolice te bywają jednak bardzo często atakowane przez chorobotwórcze drobnoustroje, a zatrzymująca się w splotach naczyniowych krew doprowadza do bólu oraz krwawienia utrudniając tym samym codzienne funkcjonowanie. Problemy z regularnymi wypróżnieniami, czyli tzw. zaparcia, resztki stolca, a także wilgoć to najczęstsze przyczyny piekącego bólu, z którym jak najszybciej należy sobie poradzić. Prawidłowa higiena miejsc intymnych jest niezwykle ważna, jednak nie pomoże pozbyć się istniejącego już stanu zapalnego. W pierwszym stadium rozwoju hemoroidów ulgę powinny przynieść naturalne metody leczenia, które już od zarania dziejów były stosowane przez naszych przodków.

Dieta przy hemoroidach odbytu

Hemoroidy to bardzo nieprzyjemna dolegliwość, z którą można sobie poradzić nie tylko przy pomocy medykamentów, ale również dzięki odpowiednio zastosowanej diecie. W takiej diecie niezwykle ważne jest to, aby z codziennego menu wyeliminować tłuszcze, które sprzyjają powstawaniu hemoroidów, wprowadzając w ich miejsce spore ilości błonnika. Dlaczego jednak na hemoroidy dieta powinna być wysoko błonnikowa? Główną przyczyną pojawiania się hemoroidów są uporczywe zaparcia, które powstają właśnie na skutek zbyt małej ilości wspomnianego składnika w diecie. Z tego też względu do codziennego menu należy wprowadzić takie produkty jak surowe warzywa, rośliny strączkowe, pełnoziarniste makarony i pieczywo, ciemne kasze i ryż, owoce, a także bogate w wartości odżywcze kiełki. Oprócz tego warto wypijać spore ilości wody nie tylko w czystej postaci, ale również w formie ziołowych herbatek. Oczywiście wprowadzając coś do diety, należy z niej również coś wykluczyć. Gazowane napoje, fast foody, słone przekąski, słodycze, a także wysoko przetworzone jedzenie to produkty, które koniecznie należy wyeliminować z codziennego menu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *