Menu

Jakie są objawy hemoroidów?

Z kategorii: Objawy

Statystyki pokazują, że coraz więcej osób ma problemy z hemoroidami. Te żylaki odbytu, określane również jako guzki krwawnicze, potrafią bardzo uprzykrzyć codzienne życie. Co to są hemoroidy? Objawy, które macie świadczą o tym, że borykacie się z tym problemem? Jeśli nie jesteście na 100% pewni, jakie symptomy na to wskazują, to zapraszamy do dzisiejszego artykułu.

Ludzie, którzy odczuwają dyskomfort na przykład w trakcie oddawania stolca często są przekonani, że mają hemoroidy. Zdjęcia w Internecie – które obrazują tę chorobę – są bardzo często przez nich poszukiwane. Kłopot w tym, że nie wyjaśniają do końca sprawy. Co powinno zwrócić Waszą uwagę? Trzeba podkreślić, że pacjenci, którzy mają hemoroidy skarżą się na między innymi krwawienie w momencie oddawania stolca. Jeśli zauważycie takie symptomy, to bezzwłocznie powinniście udać się do lekarza rodzinnego, który skieruje Was do specjalisty, czyli proktologa.

Jakie są inne objawy hemoroidów? Warto tutaj wspomnieć o trudności w trakcie oddawania stolca. Poza tym warto wiedzieć, że takie osoby mają kłopoty w aspekcie wypadanie żylaków czy świądu odbytu. Nic więc dziwnego, że ludzie, którzy borykają się że takimi problemami objawiają się, że mają hemoroidy. Objawy takie jak te wymienione powyżej wcale jednak nie muszą wskazywać na tę konkretną chorobę! Warto zatem jak najszybciej udać się do lekarza. Pamiętajcie, że im szybciej zostanie zdiagnozowana Wasza dolegliwość, tym szybciej wszystko zostanie wyleczone.

Obawiacie się, że macie hemoroidy? Zdjęcia znalezione w sieci nic Wam jednak nie wyjaśniają? W takiej sytuacji konieczna jest wizyta u doktora. Pamiętajcie, że nigdy nie wolno bagatelizować pieczenia, swędzenia czy krwawienia z odbytu. Należy zaznaczyć, że objawy hemoroidów to także codzienny ból, który jest związany z zakrzepami powstającymi w żylakach. Warto zwrócić uwagę, że zakrzep odpowiada za rozciąganie błony śluzowej odbytnicy albo odbytu. Przez to powstaje stan zapalny. Nie może zatem zaskakiwać, że pacjenci odczuwają bardzo silny ból w odbycie. Taki stan może trwać od kilkunastu godzin do nawet wielu dni.

Często ludzie, którzy mają wyżej wymienione symptomy są przekonani, że mają hemoroidy. Objawy nie zawsze jednak muszą wskazywać na tego typu przypadłości. Należy bowiem zaznaczyć, że tylko badanie proktologiczne wykonane przez fachowca może jednoznacznie potwierdzić czy jest to ta dolegliwość. Trzeba podkreślić, że podobne symptomy są bowiem obecne w takich chorobach, jak wrzodziejące zapalenie jelita grubego, choroba Leśniowskiego-Crohna, szczelina odbytu, kłykciny kończyste czy wypadanie odbytnicy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *