Menu

Ile czasu krwawią hemoroidy?

Z kategorii: O hemoroidach, Przyczyny

Krwawienie z odbytu w trakcie oddawania stolca jest dominującym objawem tej choroby. Pacjenci, którzy zauważają po raz pierwszy ślady krwi – na przykład na papierze toaletowym – są przerażeni. W ich głowach kołatają się najgorsze myśli, które zakładają nawet choroby nowotworowe. Na szczęście hemoroidy nie stanowią aż takiego zagrożenia dla naszego zdrowia, chociaż potrafią utrudnić optymalne działanie w życiu prywatnym oraz zawodowym. Zastanawiacie się, ile czasu krwawią hemoroidy? Czy taką dolegliwość można skutecznie wyleczyć? Jakie są obecnie stosowane sposoby? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w poniższym artykule.

Hemoroidy krwawią często bardzo obficie – niestety pacjenci, którzy zmagają się z żylakami odbytu, muszą się do tego faktu przyzwyczaić. W związku z tym widok świeżej krwi na papierze toaletowym nie robi na nich już tak negatywnego wrażenia, jak za pierwszym razem, chociaż nigdy nie jest to nic miłego… Krwawiące hemoroidy nie są niestety jedynymi objawami z którymi zmagają się pacjenci. Trzeba podkreślić, że muszą oni borykać się również z trudnościami w trakcie oddawania stolca, świądem i pieczenie odbytu, a także wypadaniem żylaków z odbytu. Poza tym towarzyszy im codzienny dyskomfort, który jest związany z zakrzepami powstającymi w żylakach. Niemniej jednak to właśnie krwawiące hemoroidy są uważane przez pacjentów za najbardziej alarmujący objaw. Trzeba podkreślić, że paradoksalnie szczęściem w nieszczęściu jest to, że ludzie, którzy po raz pierwszy zauważają takie symptomy zazwyczaj szybko udają się do lekarza rodzinnego, który wypisuje skierowanie do proktologa na specjalistyczne badanie.

Zastanawiacie się, ile czasu krwawią hemoroidy? Niestety, jeśli pacjenci, którzy mają żylaki odbytu będą zwlekać z wizytą u doktora, to tego typu przypadłości nie przejdą samoistnie. Tak więc krwawią aż do wyleczenia. Statystyki pokazują jednak, że ludzie z takimi problemami wstydzą się opowiadać o nich doktorowi rodzinnemu. Jest to jednak bardzo błędne podejście do tematu. Hemoroidy krwawią, samopoczucie się pogarsza, ponieważ każdej czynności towarzyszy ból – zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest jak najszybsza wizyta u lekarza, który pomoże rozwiązać tego typu kłopoty. Pamiętajcie, że hemoroidy mogą być skutecznie leczone. Lekarze w trakcie diagnostyki wykonują podstawowe badanie odbytu, czyli per rectum. W niektórych przypadkach konieczne są inne testy, aby wykluczyć niektóre choroby, które mogą wykazywać podobne symptomy. Jeśli diagnoza będzie jednak wskazywała na hemoroidy, to kuracja będzie opierała się w znacznej mierze na postępowaniu zachowawczym, a dopiero w dalszej kolejności na małoinwazyjnych chirurgicznych metodach leczenia hemoroidów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *