Menu

Co jest najlepsze na hemoroidy?

Z kategorii: Leczenie, Objawy

Hemoroidy jak wiadomo to potocznie żylaki odbytu, czyli guzki znajdujące się wewnątrz. Choruje na nie duża część społeczeństwa, niestety nie każdy wie jak sobie z nimi radzić. Temat dość często jest wstydliwy i nie ma chętnych, aby o nim głośno mówić, jednak wszyscy chcą znaleźć skuteczne leki na zewnętrzne hemoroidy, ponieważ to właśnie wtedy „guzki” zaczynają być problemem – kiedy zaczną „wychodzić” na zewnątrz. Może to powodować dyskomfort, ból, pieczenie, a nawet uniemożliwić siedzenie. Co stosować na hemoroidy? Na rynku jest wiele specyfików, które pomogą złagodzić objawy i zwalczyć je raz na zawsze.

Skuteczny lek na hemoroidy zewnętrzne, kiedy nie są one zbyt uciążliwe to żel, maść, czopki i tabletki.

Szczególnie ważnym elementem terapii jest odpowiednia higiena chorych okolic oraz kilka innych zasad jak np. picie dużej ilości wody codziennie, pamiętanie o regularnym wypróżnianiu, odpowiedniej diecie, która nie powoduje zaparć czy niestosowaniu suchego papieru toaletowego.

Wiele osób preferuje te apteczne środki, ponieważ w zdecydowanym stopniu leki na hemoroidy zewnętrzne przynoszą ulgę i uśmierzają ból przywracając tym samym komfort psychiczny i fizyczny. Ważne jest regularne ich stosowanie, aby ich działanie było skuteczne. Kremy na hemoroidy należy stosować miejscowo zwykle dwa razy dziennie do ustąpienia objawów, używając do tego specjalnego aplikatora. Czopki również stosuje się dwa razy, przy czym wiele osób nie lubi z nich korzystać. Mimo to są polecane ponieważ dobrze się sprawdzają i szybko przynoszą ulgę. Kora dębu to także lekarstwo na zewnętrzne hemoroidy. Wystarczy zaparzyć zioło i zrobić nasiadówkę trwającą 10-15 minut. Czynność należy powtarzać minimum 2 razy dziennie przez kilka dni, aby wspomóc całą kurację i pomóc w przykrej chorobie.

Skuteczne leki na hemoroidy zawierają w swoim składzie zwykle lidokainę i tribenozyd, które działają miejscowo (nie przenikają do krwiobiegu). Przynoszą natychmiastową ulgę ponieważ działają m.in przeciwzapalnie, przeciwświądowi i przeciwobrzękowo. Inne specyfiki mogą zawierać ziołowe substancje, które również w jakimś stopniu pomogą uporać się z problemem i dać ulgę. W przypadku trudniejszych i gorszych sytuacji niezbędna będzie wizyta u lekarza, aby dobrać odpowiednie lekarstwo na hemoroidy na receptę z reguły dużo silniejsze niż wszelkie maści dostępne w aptece od ręki.

Należy pamiętać, że przy takich objawach jak ból, pieczenie czy swędzenie od razu stosować wymienione wyżej leki. Im szybciej zaczniemy działać, tym szybciej pozbędziemy się uporczywego i nieprzyjemnego problemu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *