Menu

Krwawiące hemoroidy – jakie preparaty stosować?

Z kategorii: Leczenie

Hemoroidy (guzki krwawnicze), a właściwie stan zapalny w obrębie jelita grubego/odbytu, to powszechne zaburzenie, które równie często dotyka mężczyzn, jak i kobiety w różnym wieku. Poniżej przedstawiona zostanie krótka charakterystyka niniejszej choroby oraz preparaty na hemoroidy zewnętrzne mające na celu skuteczne ich wyleczenie.

Krwawiące hemoroidy odbytu

Choroba hemoroidalna obejmująca zarówno hemoroidy zewnętrzne, jak i wewnętrzne, charakteryzować się może różnym przebiegiem. W przypadku zapalenia wewnętrznych guzków krwawniczych najczęściej mamy do czynienia z bezbolesnym krwawieniem z odbytu. Natomiast w przypadku hemoroidów zewnętrznych mogą pojawić się silne dolegliwości bólowe oraz świąd i pieczenie odbytu. Choroba hemoroidalna zaczyna się dosyć łagodnie, dlatego też pacjenci bagatelizują jej pierwsze objawy. Z czasem jednak ból podczas oddawania stolca znacznie się nasila, aby w końcu uniemożliwiać nam utrzymanie właściwej higieny oraz prawidłową defekację.

 

Jakie preparaty zastosować na hemoroidy?

Na krwawiące hemoroidy najlepiej jest stosować preparaty pochodzenia roślinnego, zawierające wyciąg z kory kasztanowca, ruszczyka kolczastego, lub nagietka. Niniejsze substancje posiadają działanie przeciwzapalne, a dodatkowo skutecznie zmniejszają wszelkie obrzęki. Ponadto, w leczeniu choroby hemoroidalnej konieczne jest stosowanie leków przeciwzapalnych zawierających hydrokortyzon. Preparaty na hemoroidy odbytu powinny również wykazywać miejscowe działanie znieczulające, które możliwe jest poprzez zastosowanie takich substancji jak lidokaina i benzokaina (dostępna w formie kremów, lub czopków). Dodatkowo, lekarz pierwszego kontaktu, lub farmaceuta może zalecić nam stosowanie preparatów żelowych o działaniu przeciwbakteryjnym.

Na rynku farmaceutycznym możemy spotkać preparaty na hemoroidy w postaci:

Od niedawna w aptekach możemy również spotkać urządzenia przeznaczone do indywidualnej krioterapii hemoroidów. Przed ich użyciem należy jednak skonsultować się z lekarzem pierwszego kontaktu, lub zaufanym farmaceutą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *